2

flag_gbIsrael_flag_sm

ניזולטר3

תרומות

Untitled-2.png instagram Youtube-icon linkedin.png

 

דף הבית
אודות
פרוייקטים לתרומה
שותפים
תורמים
מכתבי תודה
גלרייה
אתנה במדיה
צור קשר
מפת פריסה ארצית
ערים בתכנית מחשב נייד לכל מורה

ירדנה מעוז

מפת פריסה ארצית
ערים בתכנית מחשב נייד לכל מורה

בית ספר "מענית", באר שבע
30.3.08

השינוי שגרם לי המחשב הנייד / ירדנה מעוז, מחנכת ד1

מהיום שנכנס המחשב הנייד לחיי המקצועיים אני מרגישה שעליתי בכמה רמות תקשוב - תקשור בעבודתי. המחשב הוא כלי חשוב ומשמעותי מאוד עבורי כמורה וכאדם מזה מס' שנים. עד עתה השתמשתי בו ביום יום בעיקר למטרות תקשורת ולהכנת תוצרי למידה, כגון: דפי עבודה, טבלאות למיפוי תוצרי למידה, מכתבים להורי התלמידים, כתיבת מחוונים לעבודות תלמידים...- התוצרים באו לידי ביטוי בצורת דף נייר.

מזה כשלוש שנים משמש האינטרנט לתקשורת יומית שלי עם תלמידי הכיתה שלי והוריהם וכן בין התלמידים בינם לבין עצמם באמצעות האתר הכיתתי הפעיל. יש לנו פורומים לתקשורת וללמידה וכן יש הפניות לאתרים שונים.

היום, המחשב מגיע בכבודו ובעצמו ברוב פאר והדר אל הכיתה!!! תלמידיי מקבלים משימות להכנת תוצרי למידה ממוחשבים. יש להם מוטיבציה אדירה לשתף, לעניין, ליצור, לגוון ולעמוד בגאווה רבה לפני חברי הכיתה ולהציג את התוצרים. הם מקבלים בהבנה ובאהבה רבה משובים מעמיתים וממני על דרך עבודתם ועל התוצר ומפיקים לקחים לשפר ולהשתכלל כל הזמן. חלק גדול מההורים שותפים פעילים ביוזמות ובסיוע לילדים.
לדוגמא: במסגרת שעורי מולדת סיימנו ללמוד את נושא באר שבע עירי והתמצאות במפת העיר. התלמידים התבקשו להכין מסלול סיור לתיירים המגיעים לעירנו. בנוסף להכנת עבודה כתובה הייתה המלצה להכין תוצר נלווה. התוצרים היו מגוונים ומרתקים. למשל: מצגות ובהן מצולמים הילדים באתרים שונים בעיר, קליפ מלווה קול, תמונה ומוזיקה, סרטון מצולם ברחבי העיר, סרטון המתעד ראיון עם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך... ממש חגיגה וחוויה לימודית!!!!
אני נהנית לשלב את המחשב בלמידה. אני חושפת את תלמידיי אל מצגות וסרטונים בנושאים לימודיים שונים ומגוונים וגם מציגה בפניהם דרכים לחפש וללמוד בצורה מושכלת באמצעות המחשב והאינטרנט.
אנחנו שומעים בכיתה את הפרק בתנ"ך בהטעמה רבה ובקול גברי. אנו מחפשים אתר מסויים ובו מידע רלוונטי לשיעור. מידע המוצג לכולם בגדול ובצורה ברורה. שיר הנלמד בשיעור ספרות מוצג בכתוב ומושמע בליווי מוסיקה.
אנחנו "יוצאים" לטיול בארץ ישראל, יום לפני שנטייל בפועל ברגל בנופים ובאתרים ממש בשטח (דבר המגביר את הציפייה, הלמידה וההתרגשות במקום).

אין ספק שאנחנו מדברים בשפה אחרת מאז שנכנס הנייד לכיתה. התלמידים מגישים לי עבודות בדיסקים או בדיסק און קי, ולא בהכרח בדף כתוב.
אני אוהבת ללמוד ונמצאת כל הזמן, יום יום ושעה שעה, בתהליך של למידה. חסרים לי עדיין כלים וכישורים להעשרה ולגיוון של דרכי ההוראה-למידה שלי באמצעות המחשב הנייד. צר לי שההשתלמות הבית ספרית לא נותנת לי מענה מספיק.

לסיום:
תודה על ההזדמנות שנפלה בחלקי להיות שותפה לפרויקט מחשב לכל מורה.

ירדנה מעוז.


 

 

banner2